دستگاه CNC سی ان سی برش هوا گاز و پلاسما

برش CNC هواگاز – پلاسما

یکی از قدیمی ترین و کاراترین روشهای برش آهن آلات ، برشکاری حرارتی به کمک اکسی اسیتیلن است . در این روش شعله داغ بوسیله مخلوط شدن گاز (معمولا بوتان یا استیلن ) با اکسیژن بوجود می آید که باعث ذوب شدن آهن تا دمای ذوب و در نهایت برش آن می شود .

تورچهای برش هواگاز را می توان بر روی ماشین آلات cnc نصب کرد و با کمک آن هر شکل دلخواهی که با رایانه طراحی شده باشد،قابل برشکاری خواهد بود
این دستگاه ها قابلیت برشکاری همزمان چندین نازل را دارا میباشند،که این امر باعث افزایش سرعت تولید خواهد شد.

برش هواگاز در ضخامت ها ی10 تا 300 میلیمتر فولاد به صرفه ترین نوع برشکاری است .

مشعل های استفاده شده در دستگاه دارای کیفیت بسیار بالای برش می باشند.

همچنین در این دستگاه ها امکان اضافه کردن مشعل پلاسما نیز وجود دارد . در این حالت می توان دستگاه را به شکل دو منظوره طراحی نمود هم کار با هوا-گاز و هم کار با پلاسما )  بالابرها مجهز به سیستم جرقه زن هستندکه توسط کامپیوتر نیز فرمان می پذیرند.

دستگاه های سی ان سی هوا برش برنا ابزار با دارا بودن ساختار ساده و نرم افزار کاملا فارسی تعمیر و نگه داری آسانی دارد و در واقع یادگیری و تنظیم آن نیز برای کارگر غیر ماهر نیز آسان می باشد.

برش NC  راسته بری-رشته بری

دستگاه های برش راسته بر هواگاز (هوابرش) و راسته بر پلاسما و رشته بری، بهترین روش برای برش ورق های آهن به صورت تسمه ای می باشد. استفاده بسیار آسان و سرعت بالا، سبب گردیده است این دستگاه ها در صنعت سازه بسیار کاربردی بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای گیوتین باشند. مدل های متنوعی از راسته بر در شرکت برنا ابزار توس تولید می شود.